  • SR655C474MARTR2
SR655C474MARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR655C474MARTR2
HK JDW NO:
66-SR655C474MARTR2
Description:
470nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR655C474MARTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    3015
  • Height
    10.16mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    3.81mm