  • SR732BTTD68LJ
SR732BTTD68LJ
advertisement
Manufacturer No:
SR732BTTD68LJ
HK JDW NO:
430-SR732BTTD68LJ
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thick Film, 68mOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
SR732BTTD68LJ
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Weight
    16.187578mg
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Resistance
    68mOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    1.81V
  • Power Rating
    330mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm