  • SRFR-7.8/4.6-8-SP-CS6628
SRFR-7.8/4.6-8-SP-CS6628
advertisement
Manufacturer No:
SRFR-7.8/4.6-8-SP-CS6628
HK JDW NO:
798-SRFR-7.8/4.6-8-SP-CS6628
Package:
Description:
HEATSHRINK 0.307" GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SRFR-7.8/4.6-8-SP-CS6628
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Material
    Silicone Rubber
  • Operating Temperature
    -75°C~200°C
  • Packaging
    Spool
  • Series
    SRFR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Tubing, Flexible
  • Color
    Gray
  • Shrinkage Ratio
    1.75 to 1
  • Shrink Temperature
    135°C
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.307 (7.80mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.181 (4.60mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.039 0.99mm