  • SRN6045TA-1R0Y
SRN6045TA-1R0Y
advertisement
Manufacturer No:
SRN6045TA-1R0Y
HK JDW NO:
103-SRN6045TA-1R0Y
Datasheet:
SRN6045TA-1R0Y
Description:
Quantity:
In Stock : 488
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SRN6045TA-1R0Y
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    SRN6045TA
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    10mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    110MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 1MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    13.5A
  • Rated Current-Max
    8A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    8A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm