  • SRP7050TA-R47M
SRP7050TA-R47M
advertisement
Manufacturer No:
SRP7050TA-R47M
HK JDW NO:
103-SRP7050TA-R47M
Datasheet:
SRP7050TA-R47M
Description:
BOURNS - SRP7050TA-R47M - INDUKTIVITÄT 0.47UH 22A 20% GESCHIRMT
Step5Bar-code shipping tag
SRP7050TA-R47M
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Material - Core
    Carbonyl Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Published
    2015
  • Series
    SRP7050TA
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.260W 7.30mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Current Rating
    22A
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.9mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    95MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 100kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Current - Saturation
    30A
  • Case/Size Code
    2626
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    22A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm