  • SRR0908-471Y
SRR0908-471Y
advertisement
Manufacturer No:
SRR0908-471Y
HK JDW NO:
103-SRR0908-471Y
Package:
908
Step5Bar-code shipping tag
SRR0908-471Y
  • Package / Case
    908
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
  • Tolerance
    15%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    470 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    450mA
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.15Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    470 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.796 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    2.3MHz
  • Height
    7.5mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    9.5mm