  • SRR1050A-3R3Y
SRR1050A-3R3Y
advertisement
Manufacturer No:
SRR1050A-3R3Y
HK JDW NO:
103-SRR1050A-3R3Y
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SRR1050A-3R3Y
Description:
Quantity:
In Stock : 1130
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SRR1050A-3R3Y
    18 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    SRR1050A
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    11mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.8A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    6.5A
  • Height Seated (Max)
    0.201 5.10mm