  • SRR3011-330Y
SRR3011-330Y
advertisement
Manufacturer No:
SRR3011-330Y
HK JDW NO:
103-SRR3011-330Y
Package:
3011
Step5Bar-code shipping tag
SRR3011-330Y
  • Package / Case
    3011
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    320mA
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    860mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • Self Resonant Frequency
    25MHz
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.8mm
  • Width
    3.8mm