  • SRR4828A-3R9Y
SRR4828A-3R9Y
advertisement
Manufacturer No:
SRR4828A-3R9Y
HK JDW NO:
103-SRR4828A-3R9Y
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SRR4828A-3R9Y
Description:
FIXED IND 3.9UH 3.4A 47 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRR4828A-3R9Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SRR4828A
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.189W 4.80mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.4A
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    47mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.8A
  • Rated Current-Max
    3.4A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm