  • SRS-1-20MM
SRS-1-20MM
advertisement
Manufacturer No:
SRS-1-20MM
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-SRS-1-20MM
Package:
Datasheet:
Description:
Standoffs & Spacers Screw Spacer 20mm PVC Grey
Step5Bar-code shipping tag
SRS-1-20MM
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Material
    PVC
  • Published
    2009
  • Series
    SRS
  • Feature
    Self Retaining
  • Type
    Round Spacer
  • Color
    Gray
  • Gender
    Female, Female
  • Screw Thread
    #4
  • Threaded/Unthreaded
    Unthreaded
  • Length
    19.9898mm
  • Length - Overall
    0.787 20.00mm
  • Diameter - Outside
    0.250 (6.35mm) 1/4
  • Diameter - Inside
    0.107 (2.72mm)
  • Between Board Height
    0.787 20.00mm