  • SRS-2-1.040
SRS-2-1.040
advertisement
Manufacturer No:
SRS-2-1.040
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-SRS-2-1.040
Package:
Datasheet:
Description:
Standoffs & Spacers Screw Spacer 1.04 in PVC Grey
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SRS-2-1.040
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Threaded/Unthreaded
    Unthreaded
  • Length
    26.416mm
  • Length - Overall
    1.040 26.42mm
  • Diameter - Outside
    0.250 (6.35mm) 1/4
  • Diameter - Inside
    0.125 (3.18mm) 1/8
  • Between Board Height
    1.040 26.42mm