  • SRS-2-1.115
SRS-2-1.115
advertisement
Manufacturer No:
SRS-2-1.115
HK JDW NO:
100-SRS-2-1.115
Description:
Standoffs & Spacers Screw Spacer 1.115in PVC Grey
Step5Bar-code shipping tag
SRS-2-1.115
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Material
    PVC
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SRS
  • Feature
    Self Retaining
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Round Spacer
  • Color
    Gray
  • Gender
    Female, Female
  • Thread Size
    M3.5
  • Screw Thread
    #6
  • Length
    28.321mm
  • Length - Overall
    1.115 28.32mm
  • Diameter - Outside
    0.250 (6.35mm) 1/4
  • Diameter - Inside
    0.125 (3.18mm) 1/8
  • Between Board Height
    1.115 28.32mm