  • SRS-4-1.125
SRS-4-1.125
advertisement
Manufacturer No:
SRS-4-1.125
HK JDW NO:
100-SRS-4-1.125
Description:
Standoffs & Spacers Screw Spacer 1.125in PVC Grey
Step5Bar-code shipping tag
SRS-4-1.125
    Female, Female
  • Thread Size
    M3
  • Screw Thread
    M3
  • Length
    28.575mm
  • Length - Overall
    1.125 28.58mm 1 1/8
  • Diameter - Outside
    0.250 (6.35mm) 1/4
  • Diameter - Inside
    0.113 (2.87mm)
  • Between Board Height
    1.125 28.58mm 1 1/8