  • SRS-4-30MM
SRS-4-30MM
advertisement
Manufacturer No:
SRS-4-30MM
HK JDW NO:
100-SRS-4-30MM
Package:
Datasheet:
SRS-4-30MM
Description:
Quantity:
In Stock : 9179
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SRS-4-30MM
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Material
    PVC
  • Published
    2009
  • Series
    SRS
  • Feature
    Self Retaining
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Round Spacer
  • Color
    Gray
  • Gender
    Female, Female
  • Thread Size
    M3
  • Screw Thread
    M3
  • Length
    29.9974mm
  • Length - Overall
    1.181 30.00mm
  • Diameter - Outside
    0.250 (6.35mm) 1/4
  • Diameter - Inside
    0.113 (2.87mm)
  • Between Board Height
    1.181 30.00mm