  • SRS10150 MNG
SRS10150 MNG
advertisement
Manufacturer No:
SRS10150 MNG
HK JDW NO:
799-SRS10150 MNG
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
SRS10150 MNG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SRS10150 MNG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-263AB (D2PAK)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 5A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    150V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A