  • SRU1028A-330Y
SRU1028A-330Y
advertisement
Manufacturer No:
SRU1028A-330Y
HK JDW NO:
103-SRU1028A-330Y
Datasheet:
SRU1028A-330Y
Description:
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.25A 180mOhm DCR Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
SRU1028A-330Y
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2013
  • Series
    SRU1028A
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    1.25A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Max DC Current
    1.25A
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Q @ Freq
    24 @ 2.52MHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    1.25A
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm