  • SS11H-10062-CH
SS11H-10062-CH
advertisement
Manufacturer No:
SS11H-10062-CH
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SS11H-10062-CH
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
Common Mode Filters / Chokes 1amp 6.2mH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SS11H-10062-CH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    SS
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.807W 21.00mmx20.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    6.2 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    1A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    440mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Inductance @ Frequency
    6.2mH @ 1kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height (Max)
    0.669 17.00mm