  • SS21V-R110100
SS21V-R110100
advertisement
Manufacturer No:
SS21V-R110100
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SS21V-R110100
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 10MH 1.1A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SS21V-R110100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SS
  • Size / Dimension
    0.807Lx0.650W 20.50mmx16.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Packing Method
    TRAY
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    UL
  • Inductance
    10 mH
  • Current
    1.1A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    450mOhm
  • Inductance @ Frequency
    10mH @ 1kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height
    25.5016mm
  • Width
    16.8mm