  • SSP-FSD8DUSB-12V3
SSP-FSD8DUSB-12V3
advertisement
Manufacturer No:
SSP-FSD8DUSB-12V3
HK JDW NO:
454-SSP-FSD8DUSB-12V3
Package:
Module
Datasheet:
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Step5Bar-code shipping tag
SSP-FSD8DUSB-12V3
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    LED Engine
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Blue
  • Max Power Dissipation
    105mW
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Viewing Angle
    85°
  • Current - Test
    150mA
  • Lens Style
    Circular
  • Forward Voltage
    12V
  • Temperature - Test
    25°C