  • SSR10H-10170
SSR10H-10170
advertisement
Manufacturer No:
SSR10H-10170
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SSR10H-10170
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 17MH 1A 0.48OHM HIGH IMPEDAN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSR10H-10170
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SSR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    480mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Inductance @ Frequency
    17mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.531 13.50mm