  • SSR21HS-12115
SSR21HS-12115
advertisement
Manufacturer No:
SSR21HS-12115
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SSR21HS-12115
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
Common Mode Filters / Chokes AC Filter T/H Wide Range Impedance
Step5Bar-code shipping tag
SSR21HS-12115
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    SSR21HS
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.906W 23.00mmx23.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 11.5 MILLI HENRY
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    270mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.2A
  • Inductance @ Frequency
    11.5mH @ 10kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height (Max)
    0.571 14.50mm