  • SSR3T-480D16
SSR3T-480D16
advertisement
Manufacturer No:
SSR3T-480D16
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
797-SSR3T-480D16
Package:
Module
Datasheet:
Description:
3PH SERIS-TRI,PANL MNT,16A,480VA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSR3T-480D16
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
  • Series
    SSR3
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load
    48 V ~ 480 V
  • Load Current
    16 A