  • SST25VF020A-25-4E-ZAE
SST25VF020A-25-4E-ZAE
advertisement
Manufacturer No:
SST25VF020A-25-4E-ZAE
HK JDW NO:
536-SST25VF020A-25-4E-ZAE
Package:
8-UFBGA, CSPBGA
Description:
Surface Mount SST25 Memory IC SST25 Series SST25VF020 2 Mb kb 10mA mA 8b b
Step5Bar-code shipping tag
SST25VF020A-25-4E-ZAE
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    8-UFBGA, CSPBGA
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    8-CSP
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Frequency
    25MHz
  • Base Part Number
    SST25VF020
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    SPI, Serial
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Memory Size
    2Mb 256K x 8
  • Nominal Supply Current
    10mA
  • Clock Frequency
    25MHz
  • Access Time
    23 ns
    SPI
  • Data Bus Width
    8b
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    2 Mb
  • Max Frequency
    25MHz