  • SST25WF020AT-40I/CS
SST25WF020AT-40I/CS
advertisement
Manufacturer No:
SST25WF020AT-40I/CS
HK JDW NO:
536-SST25WF020AT-40I/CS
Package:
8-UFBGA, CSPBGA
Datasheet:
Description:
SST25 Memory IC SST25 Series SST25WF020
Step5Bar-code shipping tag
SST25WF020AT-40I/CS
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    8-UFBGA, CSPBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    9
  • Voltage - Supply
    1.65V~1.95V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Base Part Number
    SST25WF020
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B9
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.95V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.65V
  • Memory Size
    2Mb 256K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    40MHz
    SPI
  • Organization
    2MX1
  • Write Cycle Time - Word, Page
    3.5ms
  • Memory Density
    2097152 bit
  • Screening Level
    TS 16949
  • Programming Voltage
    1.8V