  • SST26VF064B-104I/MN
SST26VF064B-104I/MN
advertisement
Manufacturer No:
SST26VF064B-104I/MN
HK JDW NO:
536-SST26VF064B-104I/MN
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Description:
SST26 SQI® Memory IC SST26 SQI® Series SST26VF064 8mm mm
Quantity:
In Stock : 1030
Step5Bar-code shipping tag
SST26VF064B-104I/MN
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    SST26VF064
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Interface
    SPI
  • Memory Size
    64Mb 8M x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    104MHz
    SPI - Quad I/O
  • Organization
    64MX1
  • Memory Width
    1
  • Write Cycle Time - Word, Page
    1.5ms
  • Memory Density
    67108864 bit
  • Screening Level
    TS 16949
  • Parallel/Serial
    SERIAL
  • Programming Voltage
    3V
  • Length
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    6mm