  • SST26WF040BAT-104I/NP
SST26WF040BAT-104I/NP
advertisement
Manufacturer No:
SST26WF040BAT-104I/NP
HK JDW NO:
536-SST26WF040BAT-104I/NP
Package:
8-UFDFN Exposed Pad
Description:
SST26 SQI® Memory IC SST26 SQI® Series SST26WF040
Step5Bar-code shipping tag
SST26WF040BAT-104I/NP
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    8-UFDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-USON (2x3)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.65V~1.95V
  • Frequency
    104MHz
  • Base Part Number
    SST26WF040
  • Interface
    SPI
  • Memory Size
    4Mb 512K x 8
  • Clock Frequency
    104MHz