  • ST32EH103
ST32EH103
advertisement
Manufacturer No:
ST32EH103
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-ST32EH103
Package:
Datasheet:
ST32EH103
Description:
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 20% 1/8W 1(Elec)/1(Mech)Turn 1.9mm (3.6 X 4.4 X 4.7mm) Gull Wing SMD Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST32EH103
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ST32EH103.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    ST-32
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.142 x 0.138 Face x 0.185 H 3.60mmx3.50mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W