  • ST32ETH101
ST32ETH101
advertisement
Manufacturer No:
ST32ETH101
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-ST32ETH101
Package:
Datasheet:
ST32ETH101
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.125W GW SIDE
Step5Bar-code shipping tag
ST32ETH101
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Weight
    110mg
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    ST-32
  • Size / Dimension
    Square - 0.142Lx0.138W x 0.185 H 3.60mmx3.50mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Color
    Black
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Height
    4.699mm
  • Length
    3.6068mm
  • Width
    3.5052mm