  • ST42EG503
ST42EG503
advertisement
Manufacturer No:
ST42EG503
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-ST42EG503
Package:
Datasheet:
ST42EG503
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST42EG503
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ST42
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.197 x 0.177 Face x 0.224 H 5.00mmx4.50mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W