  • ST4ETH105
ST4ETH105
advertisement
Manufacturer No:
ST4ETH105
HK JDW NO:
184-ST4ETH105
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
ST4ETH105
Step5Bar-code shipping tag
ST4ETH105
    Select All
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Height
    5.6896mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    4.4958mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Weight
    220mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    ST4
  • Size / Dimension
    Square - 0.197Lx0.177W x 0.224 H 5.00mmx4.50mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±20%