  • ST6200FNLT
ST6200FNLT
advertisement
Manufacturer No:
ST6200FNLT
HK JDW NO:
664-ST6200FNLT
Package:
Datasheet:
Description:
Telecom Transformer 1CT:1CT 1500Vrms 0.2Ohm Prim DCR Surface Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST6200FNLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.344W 11.56mmx8.74mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Transformer Type
    T3/E3 (Single)
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:1
  • Height Seated (Max)
    0.225 5.72mm