  • STF2000-27Y
STF2000-27Y
advertisement
Manufacturer No:
STF2000-27Y
Manufacturer:
SolaHD
HK JDW NO:
737-STF2000-27Y
Package:
200
Datasheet:
Description:
ACT TRAC FILTER 200A 480V Y 3P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
STF2000-27Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    200
  • Weight
    49.895161kg
  • Published
    2008
  • Series
    STF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire
  • Type
    Surge Protection Module
  • Voltage - Rated DC
    480V
  • Current Rating
    200A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    277V
  • Approval Agency
    CSA, cULus, UL
  • Voltage - Input
    320V 520V
  • Output Current
    200A
  • Region Utilized
    International
  • Overload Protection
    Circuit Breaker(s), Fuse Holder
  • AC Outlets
    None
  • Connector - AC Input
    Hardwired
  • Height
    673mm