  • STFI130N10F3
STFI130N10F3
advertisement
Manufacturer No:
STFI130N10F3
HK JDW NO:
761-STFI130N10F3
Package:
TO-262-3 Full Pack, I2Pak
Datasheet:
STFI130N10F3
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 9.6m Ω @ 23A, 10V ±20V 3305pF @ 25V 57nC @ 10V TO-262-3 Full Pack, I2Pak
Quantity:
In Stock : 2085
Step5Bar-code shipping tag
STFI130N10F3
  • Package / Case
    TO-262-3 Full Pack, I2Pak
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    STripFET™ III
  • Part Status
    Obsolete
  • Subcategory
    FET General Purpose Powers
  • Base Part Number
    STFI130N
  • Power Dissipation-Max
    35W Tc
  • Power Dissipation
    35W
  • Turn On Delay Time
    17 ns
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    9.6m Ω @ 23A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    3305pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    46A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    57nC @ 10V
  • Rise Time
    38ns
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Fall Time (Typ)
    7.2 ns
  • Turn-Off Delay Time
    52 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    46A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    20V
  • Drain to Source Breakdown Voltage
    100V