  • STGB30H60DLLFBAG
STGB30H60DLLFBAG
advertisement
Manufacturer No:
STGB30H60DLLFBAG
HK JDW NO:
761-STGB30H60DLLFBAG
Datasheet:
STGB30H60DLLFBAG
Step5Bar-code shipping tag
STGB30H60DLLFBAG
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Base Part Number
    STGB30
  • Input Type
    Logic
  • Power - Max
    260W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    60A
  • Test Condition
    400V, 30A, 10 Ω, 5V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.15V @ 5V, 30A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Gate Charge
    110nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    120A
  • Td (on/off) @ 25°C