  • STM065PC2DC024Q
STM065PC2DC024Q
advertisement
Manufacturer No:
STM065PC2DC024Q
HK JDW NO:
790-STM065PC2DC024Q
Package:
Datasheet:
STM065PC2DC024Q
Description:
CONN PLUG 65POS 30AWG 24IN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
STM065PC2DC024Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Nickel, Gold
  • Number of Pins
    65
  • Contact Shape
    Round
  • Housing Material
    Aluminium
  • Published
    2011
  • Series
    DUALOBE, Nanonics
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp, Wire
  • Connector Type
    Plug to Individual Wire Leads
  • Number of Positions
    65
  • Color
    Multiple, Individual
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    635μm
  • Shielding
    Unshielded
  • Contact Finish
    Nickel
  • Operating Supply Voltage
    500V
  • Row Spacing
    1.016 mm
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Type
    Strand
  • Cable Length
    610mm
  • Cable Termination
    Crimp
  • Preloaded
    Yes
  • Height
    3.2004mm
  • Length
    2.00' 609.60mm