  • STMGFW152405
STMGFW152405
advertisement
Manufacturer No:
STMGFW152405
HK JDW NO:
165-STMGFW152405
Package:
Datasheet:
STMGFW152405
Description:
Isolated DC/DC Converters Valued added PS
Step5Bar-code shipping tag
STMGFW152405
  • Weight
    119.999988g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    STMGFW (15W)
  • Size / Dimension
    3.66Lx2.05W x 1.06 H 93.0mmx52.1mmx26.9mm
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Current - Output (Max)
    1.5A 1.5A
  • Output Power
    15W
  • Voltage - Output 2
  • Height
    26.924mm
  • Length
    93mm