  • SUCS10123R3BP
SUCS10123R3BP
advertisement
Manufacturer No:
SUCS10123R3BP
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-SUCS10123R3BP
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
SUCS10123R3BP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SUCS10123R3BP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Weight
    10.000011g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    SUCS (10W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.58Lx0.85W x 0.28 H 40.2mmx21.5mmx7.0mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    8.6W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-G6
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    2.6A
  • Output Power
    10W
  • Current - Output 1
    2.6A
  • Total Power Output-Max
    8.58W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    7.112mm
  • Length
    40.2mm
  • Width
    22mm