  • SUCS1R54805BP
SUCS1R54805BP
advertisement
Manufacturer No:
SUCS1R54805BP
HK JDW NO:
165-SUCS1R54805BP
Package:
5-SMD Module
Datasheet:
SUCS1R54805BP
Step5Bar-code shipping tag
SUCS1R54805BP
  • Package / Case
    5-SMD Module
  • Weight
    3.000003g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    SUCS (1.5W)
  • Size / Dimension
    0.88Lx0.50W x 0.28 H 22.4mmx12.7mmx7.0mm
  • Number of Terminations
    5
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-G5
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Output Current
    300mA
  • Output Power
    1.5W
  • Current - Output 1
    300mA
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    7.112mm
  • Length
    22.4mm