  • SUCW1R51212C
SUCW1R51212C
advertisement
Manufacturer No:
SUCW1R51212C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-SUCW1R51212C
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SUCW1R51212C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SUCW1R51212C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Weight
    3.000003g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2012
  • Series
    SUCW (1.5W)
  • Size / Dimension
    0.88Lx0.50W x 0.28 H 22.4mmx12.7mmx7.0mm
  • Feature
    OCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-T6
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    73%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    65mA 65mA
  • Output Current
    65mA
  • Output Power
    1.5W
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
    65mA
  • Total Power Output-Max
    1.56W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Current - Output 2
    65mA
  • Height
    7.112mm