  • SUD35N10-26P-GE3
SUD35N10-26P-GE3
advertisement
Manufacturer No:
SUD35N10-26P-GE3
HK JDW NO:
880-SUD35N10-26P-GE3
Datasheet:
SUD35N10-26P-GE3
Description:
MOSFET N-CH 100V 35A DPAK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SUD35N10-26P-GE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Number of Pins
    3
  • Weight
    1.437803g
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Resistance
    26MOhm
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Power Dissipation-Max
    8.3W Ta 83W Tc
  • Element Configuration
    Single
  • Operating Mode
    ENHANCEMENT MODE
  • Case Connection
    DRAIN
  • Turn On Delay Time
    10 ns
  • FET Type
    N-Channel
  • Transistor Application
    SWITCHING
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    26m Ω @ 12A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2000pF @ 12V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    35A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    47nC @ 10V
  • Rise Time
    10ns
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    7V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Fall Time (Typ)
  • Turn-Off Delay Time
    15 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    35A
  • JEDEC-95 Code
    TO-252AA
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    20V
  • Pulsed Drain Current-Max (IDM)
    40A