  • SUS61205BP
SUS61205BP
advertisement
Manufacturer No:
SUS61205BP
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-SUS61205BP
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
SUS61205BP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SUS61205BP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Weight
    4.000004g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    SUS (6W)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    1.24Lx0.71W x 0.26 H 31.6mmx18.1mmx6.5mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-G6
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    1.2A
  • Output Power
    6W
  • Current - Output 1
    1.2A
  • Total Power Output-Max
    6W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    6.604mm