  • SW GR501/20-25 AT
SW GR501/20-25 AT
advertisement
Manufacturer No:
SW GR501/20-25 AT
HK JDW NO:
767-SW GR501/20-25 AT
Package:
Datasheet:
Description:
SWITCH REED SPST-NO 500MA 200V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SW GR501/20-25 AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GR501
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Glass Body
  • Capacitance
    0.3pF
  • Termination Style
    Axial
  • Circuit
    SPST-NO
  • Operate Time
    0.5ms
  • Release Time
    0.1ms
  • Power - Rated
    10W
  • Size - Body
    0.091Diax0.500L 2.30mmx12.70mm
  • Current - Switching
    500mA AC/DC
  • Operate Range
    7 ~ 30AT
  • Current - Carry
    1A AC/DC
  • Voltage - Switching AC
    200V
  • Voltage - Switching DC
    200V
  • Release Range
    4 ~ 9AT
  • Length - Overall
    2.126 54.00mm