  • SWF100P-36-LC-R
SWF100P-36-LC-R
advertisement
Manufacturer No:
SWF100P-36-LC-R
HK JDW NO:
681-SWF100P-36-LC-R
Quantity:
In Stock : 3404
Step5Bar-code shipping tag
SWF100P-36-LC-R
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    SWF100P (100W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    7.28Lx2.83W x 1.77 H 185.0mmx72.0mmx45.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    2.8A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    44.958mm