  • SWF240P-24-L-T
SWF240P-24-L-T
advertisement
Manufacturer No:
SWF240P-24-L-T
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-SWF240P-24-L-T
Quantity:
In Stock : 16476
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWF240P-24-L-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    SWF240P (240W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    7.09Lx3.31W x 1.65 H 180.0mmx84.0mmx42.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    240W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    20A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    41.91mm