  • SWI10-5-E-MUB
SWI10-5-E-MUB
advertisement
Manufacturer No:
SWI10-5-E-MUB
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SWI10-5-E-MUB
Package:
Datasheet:
SWI10-5-E-MUB
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWI10-5-E-MUB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.212lb 96.16g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2017
  • Series
    SWI10-E (10W)
  • Size / Dimension
    2.72Lx1.13W x 3.06 H 69.0mmx28.8mmx77.7mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Approval Agency
    CE, TUVgs
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    USB Micro
  • No Load Power Consumption
    75mW Max