  • SWI15-9-E-P5
SWI15-9-E-P5
advertisement
Manufacturer No:
SWI15-9-E-P5
HK JDW NO:
193-SWI15-9-E-P5
Package:
Datasheet:
SWI15-9-E-P5
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 9V 12.6W
Step5Bar-code shipping tag
SWI15-9-E-P5
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SWI15-E (15W)
  • Size / Dimension
    2.80Lx1.30W x 1.91 H 71.0mmx33.0mmx48.4mm
  • Power (Watts)
    12.6W
  • Approval Agency
    CE, GS, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    9V
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max