  • SWI18-5-E-P6R
SWI18-5-E-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SWI18-5-E-P6R
HK JDW NO:
193-SWI18-5-E-P6R
Package:
Datasheet:
SWI18-5-E-P6R
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Step5Bar-code shipping tag
SWI18-5-E-P6R
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.34lb 154.22g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SWI18-E (18W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 2.76 H 72.0mmx34.0mmx70.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    3A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    5V
  • Region Utilized
    Europe
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    70.104mm
  • Length
    71.882mm
  • Width
    34.036mm