  • SWI5-12-E-P5R
SWI5-12-E-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SWI5-12-E-P5R
HK JDW NO:
193-SWI5-12-E-P5R
Package:
Datasheet:
SWI5-12-E-P5R
Description:
AC-DC, 12 VDC, 0.4 A, SW, WALL-P
Step5Bar-code shipping tag
SWI5-12-E-P5R
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.177lb 80.29g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWI3-E (3W)
  • Size / Dimension
    0.89Lx1.42W x 2.58 H 22.6mmx36.0mmx65.6mm
  • Power (Watts)
    6W
  • Approval Agency
    CE, TUVgs
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Region Utilized
    Europe
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max