  • SWI6-7.5-E-P6
SWI6-7.5-E-P6
advertisement
Manufacturer No:
SWI6-7.5-E-P6
HK JDW NO:
193-SWI6-7.5-E-P6
Package:
Datasheet:
SWI6-7.5-E-P6
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 7.5W
Step5Bar-code shipping tag
SWI6-7.5-E-P6
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWI6-E (6W)
  • Size / Dimension
    2.20Lx1.10W x 2.36 H 56.0mmx28.0mmx60.0mm
  • Power (Watts)
    7.5W
  • Approval Agency
    CE
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    7.5V
  • Region Utilized
    Europe
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max