  • SWM12-12-EV-P5
SWM12-12-EV-P5
advertisement
Manufacturer No:
SWM12-12-EV-P5
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SWM12-12-EV-P5
Package:
Datasheet:
SWM12-12-EV-P5
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWM12-12-EV-P5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWM12-E (12W)
  • Size / Dimension
    2.11Lx1.62W x 1.11 H 53.5mmx41.2mmx28.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    CE, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max